2. kolo MČR v Muaythai, 19. 10. 2019, Praha

Kolotoč zápasů se roztočil na plné obrátky a prodlouženou jízdu na pražském MČR v Muaythai absolvovali i bojovníci MG Teamu Dan Pulec a Kristýna Sobotková.

A že to byla pro našeho nejmladšího závodníka, Dana Pulce, hned na úvod sezóny pořádná atrakce. Německý soupeř Malik Babayew byl starší, těžší, zkušenější (sakra zkušenější – reprezentant IFMA). Babayew měl v souboji sice navrch, ale Dan do toho šlapal, co mu síly stačily a možná ještě víc. Jeho nezměrná snaha ale narážela na fyzickou sílu Němce obohacenou o nepřeberné mezinárodní zkušenosti. Nakonec bral Babayew bodovou výhru. A Dan Pulec…Nebyl poražený, učil se, a to je v jeho věku (11 let) možná to nejcennější.

Kristýnu Sobotkovou čekala mladičká Alexandra Sotonová (16 let) z Aries gymu. Mladá neznamená nezkušená, Sotonová měla na svém účtu fighty jak v plnokontaktních, tak i polokontaktních disciplínách. Kristýna ale chtěla jednoznačně ukázat, kdo je mezi koleny a lokty jako doma. Po vyrovnaném úvodu začala úřadovat síla, fyzická připravenost a pestrost naší thaiboxerky. Třetí runda se už odehrávala podle pardubických not a verdikt bodových byl nasnadě… 3:0 pro Kristýnu Sobotkovou.

Galavečer MG Figh night se blíží a vy se mimo jiné můžete těšit jak na Kristýnu, tak i na našeho malého piraňu Daniela Pulce.

Autor: Michal Gruber

about author

blazejovsky

r.blazejovsky@seznam.cz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.