Beran a Macháček vítězi Světového poháru WAKO v K-1!

Viktor Beran a Sebastien Macháček vyrazili ve čtvrtek 2.5.2022 s národním týmem Českého svazu full-contactu do Maďarska na Světový pohár kickboxu nejprestižnější asociace WAKO. Turnaj se svou velikostí řadí mezi největší na světě. Důkazem je fakt, že se ho pravidelně účastní zápasníci z cca 40 zemí. A i na letošním, již 27. ročníku, byli zápasníci, kteří letěli na turnaj z druhé polovina světa (Mexiko, USA, Argentina, Guatemala).

Pro naše borce začal turnaj v sobotu semifinálovými zápasy. Jako první nastoupil do ringu Sebastien v kategorii K-1 -67kg. Soupeřem byl mistr Polska v lowkicku Igor Greczel. Sebastien od začátku zápas kontroloval a u bodových rozhodčích vedl celá tři kola. Soupeř nestíhal hlavně Sebastienovu rychlost a pohyb. Postup do nedělního finále těšil po pěkném výkonu o to víc.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=JJOJYOPZlF8 (od času 1:17:30)

Viktor po delší době vyzkoušel vyšší váhovou kategorii -81 kg. A při nástupu obou borců do ringu rozhodně nebyl tím větším. Izraelec Omar Amash by svým zadním hákem knockoutoval i slona. Naštěstí, ale zápasu opět místo síly dominoval pohyb a rychlost, které byly na straně Viktora. Ten si zkušeně Izraelcovi zbraně pohlídal a i on se mohl radovat z postupu do finále.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=JJOJYOPZlF8 (od času 8:40:35)

V neděli šel do boje opět jako první 14 letý Sebastien. Soupeřem mu byl úřadující vítěz Světového poháru Dmytro Pavliuchenko z Ukrajiny. A kvalita soupeře byla znát. Dvě kola se hrálo podle soupeřových not, který bodové rozhodčí na svou stranu přikláněl hlavně lowkicky. Ve třetím kole tak musela přijít rázná změna. A to se povedlo. Sebastien začal na soupeře vyvíjet výrazně větší tlak, čímž mu sebral vítr z plachet a zápas v závěru otočil ve svůj prospěch.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=_NMdfu92AYs (od času 58:20)

Viktora čekal v boji o zlato Lotyš Raimonds Aukstikalnis. Skvěle naladěný „Viki“ se do soupeře pustil hned od úvodu zápasu a finále si vyloženě užíval. Spinning backfisty, otočky, axekicky – tomu všemu musel Lotyš odolávat. A ač sám několikrát zahrozil, Viktora v tomto zápase porazit nemohl. Druhé zlato bylo doma.

ZÁZNAM ZÁPASU: https://www.youtube.com/watch?v=_NMdfu92AYs (od času 5:11:10)

Oběma našim borcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky, MG Teamu a Českého svazu full-contactu.

Sebastien Macháček po vyhraném finále

Viktor Beran se raduje ze zlata

Viktor Beran a Sebastien Macháček se zlatými medailemi ze Světového poháru (Budapešť, 20022)

 

 

 

about author

Dušan Macák

dmacak@volny.cz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.