MČR v Muaythai 11. kolo, 1. 6. 2019, Praha

Poslední zastávkou MČR v Muaythai před letní pauzou byla Praha. MG Team měl dvojí zastoupení, a to v ženské a žákovské kategorii v Kristýně Sobotkové a Danielu Pulcovi.

Kristýna měla za soupeřku Terezu Trpákovou ze Spejbl gymu. Souboj začal velmi výživnou přestřelkou. Možná nebylo důležité, kdo z ní vyšel jako vítěz, ale kdo byl po nekonečně dlouhém šmelcu čerstvější. Tento fakt totiž určil ráz zápasu. A jelikož tuhé bitvy a fighty až na doraz fyzických sil jsou denním chlebíčkem Sobotkové, byla to právě ona, která se v této pro někoho nekomfortní situaci cítila jako doma. Perfektně poslouchala pokyny trenéra a chvílemi to vypadalo jako ,,gameska“ na Playstationu… pokyn z rohu – splněn v ringu – naskakující body. Zejména střed těla Trpákové zažíval zlé časy a zakusil si v šesti minutách svoje. Kristýna se řídila tím, že strom se nekácí od koruny. Pražská thaiboxerka se ale ukázala jako velká bojovnice a do akce museli bodoví rozhodčí, kteří rozhodli jednomyslně – 3:0 n. b. Sobotková!

Do akce šel tento den také ničitel Daniel Pulec, aby natáhl šňůru neporazitelnosti, musel se popasovat s teplickým Matějem Šimůnkem. Dan si sotva vybalil kufr, vyměnil věci ze školy v přírodě za rukavice a chrániče a jel do boje. Šimůnek vyrukoval zostra, po ofenzivě vzal Dana do klinče, ten ale kartu rychle obrátil a v pasovačce měl malinko navrch. Thaibox v podání těchto dvou mladíků měl kvalitu, oba několikrát ukázali přehled, dobré povolení a spoustu akce v klinči. O malý kousek přesnější a pestřejší byl náš ,, little cyborg“ Dan Pulec a připsal si další cenný bodový triumf. Přibyla tak další čárka do vítězné řady a Dan má tak sakra dobře našlápnuto.

2 fights, 2 wins… mission complete!

Autor: Michal Gruber

about author

Dušan Macák

dmacak@volny.cz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.