MMČR K-1, Praha

Konec června je pro mnoho lidí již časem dovolené, ale také doba rozdávání titulů mezinárodním šampionům České republiky v disciplíně K-1. Pro jeden z nich si chtěl přijet i borec z MG Teamu Luboš Lesák. Cesta k němu vedla přes jeden zápas, ale o to těžší. Soupeřem Luboše byl mladý dravec Václav Sivák (Hamr gym Ostrava). Bojovník, který sbírá vavříny nejen v kickboxu, ale také klasickém boxu.

Lesák odstartoval tak, jak je mu vlastní, to znamená tlakem. Šel za svým sokem  a nutil  jej k práci z ústupu. Avšak Sivák byl přesnějším z obou kickboxerů a z uvolněného pohybu zasahoval. Jeho úderový rejstřík byl pestrý od boxingu, přes round kicky, po několik back kicků. První kolo šlo tedy za mladíkem z Ostravy. Prostřední část boje už byla z pohledu našeho fightera daleko zajímavější. Několikrát dokázal dohnat Siváka a v přestřelkách nejednou dobře zasáhnout. Severomoravan nadále působil velmi klidným dojmem, ale Lesák byl v zápase a vše mělo rozhodnout třetí kolo. V něm se hned několikrát strhla boxerská mela, kde za delší konec tahal závodník MG Teamu, který bodoval tvrdými údery. Luboš pracoval ze středu ringu, vyvíjel konstantní tlak a pod ním Sivák ubral na pestrosti a úderové kadenci. I v rámci těchto faktů jsme tak trochu očekávali zdvižení ruky našeho reprezentanta.

Výsledek byl dle předpokladu těsný, v poměru 2:1 na body zvítězil nakonec bijec z Hamr gymu, Václav Sivák. Jestli někdy dojde na odvetu mezi těmito dvěma, máme se na co těšit. Oba totiž pravidelně doručují atraktivní zápasy, stejně jako tomu bylo na letošním MMČR.

about author

Pavel Kovanda

kovanda@aria-studio.cz

<p>test</p>